בלוג

Decor text
קולגן

קולגן

כולנו שמענו בשנים האחרונות על חומרי המילוי וטיפולי הצערת העור החדשניים אשר בכוחם לסייע לנו להחזיר את המראה הצעיר והרענן לעור הפנים (וזאת ללא צורך בהתערבות ניתוחית). כאשר, רבים מאותם החומרים תורמים למעשה לנושא של עידוד יצירה של סיבי קולגן טבעיים בעור. אז יכולות לעלות שאלות כמו: מהו אותו הקולגן? מה תפקידו? ואיך חומרי המילוי משיגים את המטרה ומסייעים בייצורו? ולהלן תשובות על חלק גדול מאותן השאלות.

מהו קולגן?

קולגן מהווה כחלבון אשר מצוי בגוף אדם, בשרירים, בעצמות, בכלי אדם ובעור – מדובר בחלבון נפוץ המהווה בין 20  ל-30 אחוז מסך כול החלבונים בגוף. תפקידו של קולגן הוא להחזיק את רקמות החיבור של התאים ולשמור על גמישותם ועל חוזקם – וזאת הודות לחומצות החשובות אותן הוא מכיל עליהן ניתן למנות: פרולין, הידרוקסיפרולין וגליצין.

מה תפקידו של קולגן?

לקולגן יש תפקיד חשוב בשמירה על מראה העור והוא זה האחראי על יצירה של מראה עור גמיש, צעיר ומתוח. מה שקורה, זה שברבות השנים, ייצור הקולגן הטבעי בגוף פוחת (על פי נתונים, בכל שנה אנו מאבדים בין אחוז לאחוז וחצי קולגן), מה שבא לידי ביטוי בסימני התבגרות בעור: יובש, קמטוטים וחוסר חיוניות. החדשות הטובות הן, שכיום, הודות לאופציה של חומר מילוי (אשר יכול לכלול תוספים המכילים פפידים של הקולגן ולמעשה מעודדים יצירת סיבי קולגן), ניתן להמשיך וליהנות ממראה עור צעיר, גמיש וחיוני גם בגילאים מבוגרים.

סוגים שונים של חומרי מילוי וקלוגן

כאמור, כל מי שמרגיש שעור הפנים שלו איבד מזוהרו ומחיוניותו כתוצאה, מהיחלשות רמת הקולגן, עתיד לגלות שישנם סוגים שונים של חומרי מילוי, אשר בכוחם לסייע לו להחזיר את החיוניות, הגמישות והרעננות לעור. כאשר, בין הפעולות אותן ניתן לבצע באמצעות חומרי המילוי חשוב לציין את הבאות: מילוי קמטים, מילוי שקעים, מתן נפח לעור, פיסול פנים באמצעות חומצה היאלורונית, החלקה של קמטוטים ומילוי שפתיים. כל מי שמתחיל להתעניין בחומרי מילוי, יגלה סוגים רבים המתבססים על רכיבים שונים כמו לדוגמא: חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית (אשר מהווה כחומר טבעי המצוי בגוף) וחומרים אחרים.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של חומרי מילוי וכמובן, לבחור בחומרים איכותיים, אשר טומנים בחובם מינימום של תופעות לוואי או סיכונים מיותרים, קיימת חשיבות גבוהה שתכירו את חברת לומינרה ישראל, אשר משווקת חומרי מילוי איכותיים ויעילים, מבוססי חומצה היאלורנית ונוחים במיוחד להזרקה, כאשר, בין מוצרי הדגל של החברה: הידריאל שהינו סקין בוסטר התורם לריענון ושיפור איכות ומראה העור. קריסטליס חומר מילוי אשר מבוסס על קלציום הידרוקסיאפטיט ונועד להשבת נפח לעור, טיפול בקמטים ופיסול תווי פנים וזאת באמצעות עידוד יצירת סיבי קולגן בעור והידריאליקס המיועד לטיפול בקמטים והידללות העור – תופעות המתרחשות כתוצאה מהזדקנות העור.

עוד מאמרים בנושא

צרו קשר

נשמח לשמוע מכם!

אם יש לכם שאלות, בקשות או אפילו הצעות עבורנו, נשמח לשמוע. מלאו את פרטיכם מטה ונדאג שמישהו מצוות לומינרה יחזור אליכם בהקדם.