בלוג

Decor text
פיסול אף ללא ניתוח

פיסול אף ללא ניתוח

מהו פיסול אף ללא הליך ניתוחי? למי זה יכול להתאים? מה חשוב לדעת על התהליך וכל ההיבטים הנלווים אליו? כל מה שצריך וחשוב לדעת על פיסול אף ללא ניתוח 

ניתוחי אף נחשבים לאחד מסוגי הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם, כאשר מחצית (כ-50%) מסך כל הניתוחים הפלסטיים המתבצעים מדי שנה הם ניתוחי אף המסווגים לשני סוגי ניתוח עיקריים:

 • ניתוח פלסטי המיועד לצרכי שינוי אסתטי בכל הנוגע למבנה וגודל האף
 • ניתוח פלסטי רפואי המיועד לצרכי טיפול בבעיות שונות המופיעות במחיצות האף

הפופולאריות הרבה של ניתוחי האף נובעת על רקע העובדה שמבנה וגודל האף משפיעים במידה ניכרת על מראה הפנים, ולנוכח העובדה שהניתוח הפלסטי באף מתאפשר כבר בגיל 16-17, כאשר מסתיים תהליך הצמיחה של האף. יחד עם זאת, הסיכונים הנלווים לניתוחי אף ותהליך ההחלה המתמשך, הוביל לכך שבשנים האחרונות יותר ויותר נשים וגברים המתעניינים בניתוחי אף לשינוי אסתטי, מחליטים לבצע את השינוי האסתטי באמצעות הליך טיפולי המכונה: פיסול אף ללא ניתוח.

מהו פיסול אף ולמי הוא יכול להתאים?

פיסול אף היא שיטה טיפולית לתיקון פגמים אסתטיים באף המיושמת באמצעות חומצה היאלורונית וחומרי מילוי. חומרי ההזרקה הם למעשה חומרי מילוי הנפוצים בענף הרפואה האסתטית וביניהם, הזרקת חומצה היאלורונית. שיטה טיפולית זו אומנם לא נועדה לצרכי טיפול בבעיות שונות הקשורות למחיצות האף או לצורך תיקוני חוסר סימטריה במבנה האף, אך בהחלט ניתן לתקן באמצעותה עיוותים מולדים באף כגון שקעים ובליטות וזאת לצד תיקוני עיוותים של חבלות באף. כמו כן, פיסול אף ללא ניתוח בחומצה היאלורונית, מאפשר תיקון של פגמים שנוצרו באף כתוצאה מניתוח אף לא מוצלח.

כפועל יוצא מכך, פיסול אף יכולה להתאים לנשים וגברים המתמודדים עם אף שקוע, אף מורם ופגמים אסתטיים נוספים הניתנים לתיקון ללא צורך בהתערבות כירורגית ולנשים וגברים המעוניינים לבצע תיקון על גבי תוצאות לא מוצלחות של ההליך הניתוחי אותו הם עברו באף.

פיסול אף ללא ניתוח: יתרונות VS חסרונות

עיצוב אף ללא ניתוח בחומצה היאלורנית, מאפשר לכם ליהנות ממספר יתרונות משמעותיים הכוללים בין היתר:

 • הליך טיפולי מהיר ופשוט בהשוואה לניתוח אף
 • טיפול בטוח המיושם באמצעות חומרי מילוי והזרקה המאושרים על ידי רשויות הבריאות בארץ ובעולם
 • טיפול המיושם תחת הרדמה מקומית בלבד ללא כל צורך בהרדמה כללית
 • שיטת טיפול המלווה במינימום תופעות לוואי קלות החולפות מאליהן עם סיכון נמוך לסיבוכים
 • לאחר הטיפול אין כל צורך בחבישת האף
 • תקופת החלמה קצרה ומהירה בהשוואה לתהליך ההחלמה המתמשך הנדרש לאחר ניתוחי אף
 • תוצאות טיפוליות הנראות לעין באופן מיידי

מנגד, שיטת פיסול אף כוללת מספר חסרונות בהשוואה להליך ניתוח אף וביניהם: לא כל פגם באף ניתן לתיקון ותוצאות טיפוליות זמניות המחייבות חזרה על פעולת הפיסול לצורך שימור התוצאה לאורך זמן.

התהליך

פיסול אף הוא תהליך טיפולי המיושם במספר הולך וגדל של מרפאות המתמחות בטיפולי הזרקה ומילוי בענף הרפואה האסתטית. הטיפול עצמו מחייב הליך תכנון מקדים במסגרתו נבדקת התאמתו של המטופל/ת להליך הטיפולי ומגדירים את מטרות הטיפול והתוצאות הטיפוליות הנדרשות. הטיפול עצמו אורך כ-30 דקות בממוצע תחת הרדמה מקומית בלבד באמצעות משחת אלחוש, כאשר חומר ההזרקה מוזרק אל הנקודות המסומנות במינונים הנקבעים מראש בהתאם לצורך הטיפולי והתוצאות הטיפוליות הנדרשות. מעבר לתהליך התכנון המקדים, אין כל צורך של הכנות לפני ביצוע פיסול אף ובמקרים בהם המטופל/ת סובל מהצטננות/נזלת/פצעים על שטח האף, לא ניתן לבצע את הטיפול ודוחים אותו למועד אחר.

פיסול אף לפני ואחרי

פיסול אף ללא ניתוח באמצעות הידריאליקס לפני פיסול אף ללא ניתוח באמצעות הידריאליקס אחרי

תופעות לוואי

פיסול אף ללא ניתוח עלול להיות מלווה בתופעות לוואי קלות כגון:

 • תחושת כאב באזורי ההזרקה
 • שטפי דם מקומיים בנקודות ההזרקה
 • נפיחות קלה באזורי ההזרקה

תופעות לוואי אלו חולפות מאליהן תוך מספר שעות עד מספר ימים מיום הטיפול, כאשר רק במקרים חריגים, תופעות הלוואי נמשכות מעבר לשלושה עד חמישה ימים לאחר הטיפול. במקרים אלו, חשוב ומומלץ לפנות באופן מיידי לרופא המטפל. חשוב לציין שבדומה לכל הליך טיפולי פולשני אחר, גם פיסול אף כולל מספר סיבוכים אפשריים כגון: היווצרות זיהום. יחד עם זאת, הסיכוי לסיבוכים הוא נמוך באופן משמעותי בהשוואה לסיבוכים הנלווים לניתוחי אף.

פיסול ועיצוב לפני ואחרי

פיסול אף ללא ניתוח בחומצה היאלורונית לפני פיסול אף ללא ניתוח בחומצה היאלורונית אחרי

תהליך ההחלמה

תהליך ההחלמה לאחר פיסול אף הוא מהיר, כאשר תוצאות הטיפול נראות לעין מספר שעות או ימים לאחר מועד הטיפול עצמו וזאת בהתאם למידת הנפיחות הנוצרת (במידה ונוצרת) באזור המטופל. במקרים בהם המטופל/ת איננו סובל מתופעות לוואי של נפיחות ושטחי דם מקומיים, תהליך ההחלמה הוא מהיר יותר וכ-24 שעות לאחר הטיפול המטופל/ת ראשי לחזור לפעילות מלאה.

בימים שלאחר הטיפול עצמו מומלץ להקפיד על ההמלצות הבאות:

 • הימנעו ככל הניתן מגירוד או שפשוף של האף
 • הימנעו ככל הניתן מהנחת הפנים על הכרית והשתדלו לישון על הגב
 • קנחו את האף בזהירות והימנעו מחיטוט מוחלט באף

כפי שציינו למעלה, את התוצאות הטיפוליות ניתן לראות בעין באופן מיידי, כאשר במקרים של נפיחות קלה באזור המטופל, תוצאות הטיפול נראות לעין לאחר היעלמות הנפיחות. במקרים בהם התוצאה הטיפולית אינה מספקת, ניתן לחזור על פעולת ההזרקה מספר שבועות לאחר הטיפול הראשון.

תיקון אף ללא ניתוח – לכמה זמן הוא מחזיק?

חומרי מילוי והזרקה מאבדים מהאפקט הטיפולי שלהם לאורך זמן, כאשר פיסול אף ללא ניתוח בחומצה הילארונית מחזיק בין 6 ל-12 חודשים, וזאת בהתאם למינון חומרי המילוי אשר הוזרקו מלכתחילה לצורך פיסול האף בהתאם לתכנית הטיפול והתוצאות הנדרשות. כך או אחרת, ניתן לחזור על פעולת ההזרקה כאשר האפקט הטיפולי הולך ופוחת ולשחזר את התוצאות הטיפוליות המוצלחות בכל פעם מחדש.

פיסול ועיצוב אף ללא ניתוח

 

לומינרה ישראל – משווקת חומרי מילוי המיודעים לפיסול האף

אנחנו בחברת לומינרה ישראל מובילים את תעשיית חומרי המילוי וההזרקה בישראל ובין היתר אנו עוסקים בשיווק חומרי מילוי והזרקה המיועדים למגוון רחב של טיפולים בתחום הרפואה האסתטית, לרבות, פיסול ועיצוב אף ללא ניתוח, עיבוי שפתיים, עיצוב קו הלסת וטיפולים נוספים. חומרי המילוי וההזרקה שלנו מיוצרים תחת פיקוח מחמיר של תקנים בינלאומיים וביקורות של רשויות הבריאות מרחבי העולם. מוצרינו משווקים בהצלחה יתרה בלמעלה מ-30 מדינות מסביב לעולם (כולל ישראל) והם נחשבים לחומרי המילוי וההזרקה המומלצים ביותר על ידי מספר הולך וגדל של אנשי מקצוע בענף הרפואה האסתטית מסביב לעולם.

עוד מאמרים בנושא

צרו קשר

נשמח לשמוע מכם!

אם יש לכם שאלות, בקשות או אפילו הצעות עבורנו, נשמח לשמוע. מלאו את פרטיכם מטה ונדאג שמישהו מצוות לומינרה יחזור אליכם בהקדם.